Fruitdorp Lauwerzijl

Een kern waar pit in zit

Lauwerzijl; Het leukste dorp van Groningen

Fruitdorp Lauwerzijl

Vrijdag 17 mei, ’s morgens om 10 uur komt Radio Noord in Lauwerzijl in Dorpshuis de vrijwilliger.

Om 9:45 staat de koffie klaar. Deze wordt aangeboden door de Stichting exploitatie dorpshuis ‘de Vrijwilliger’.

 

Hier gaan we het luisterend publiek van Radio Noord laten weten/overtuigen waarom Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen is.

Hier kunt u thuis misschien alvast even over nadenken.

Hierna is het de bedoeling dat het team een wandeling door het dorp maakt en hier en daar aanbelt om te vragen waarom U vindt dat Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen is. (Schrik niet, deze inwoners zijn inmiddels- of worden nog even benaderd.)

 

Waarom is Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen?

- Lauwerzijl, een klein dorp met slechts 225 inwoners, dat   LEEFT   dankzij alle vrijwilligers en dat zijn er vele !!

- Ons kent ons, iedereen zit bij elkaar aan tafel; jong en oud, ‘ongeschoold’ en ‘ingenieur’ en alle gezindten.

- Vele talenten binnen de gemeenschap, die op allerlei momenten samengevoegd worden tot prachtige projecten.

- ‘Het Fruitdorp’ met slechts één straatnaam, “de Stadsweg” met ongeveer 90 fruitbomen van allerlei soorten. Kersen, pruimen, appels, peren en noten.

- De Lauwers; het water waar tijdens de winterdag, bij voldoende ijs, geschaatst wordt en waar veel gebruik gemaakt wordt van de koek-en-zopietent. Waar tijdens de zomerdag gezwommen en gespeeld wordt en waar de vele bootjesbezitters naar hartenlust kunnen varen.

- Dorpshuis ‘de Vrijwilliger’. Een gemeenschapsruimte met een kleine zaal [22 pers.] met bar, een grote zaal [65 pers.] met beweegbaar podium en een goed geoutilleerde keuken. Dé gelegenheid voor vergaderingen, allerlei activiteiten georganiseerd door o.a. de vereniging dorpsbelangen, bruiloften, partijen en condoleances, enz. [max. 100 pers.] Ieder zaterdagmiddag in het dorpshuis ‘afsluiting van de week’ met een drankje en een snack.

- ’t Sieljerderkampke, een prachtige dierenweide. Naast de vele mooie- en goed verzorgde dieren, een paardenbak waar met de ‘dorps-pony’s’ in gereden mag worden en een ponywagen voor rondritten.

- Feestweek, ieder jaar van dinsdag t/m zondag in de laatste week van de ‘bouwvak’ met een zeer gevarieerd programma. Overdag voor de jongeren en ’s avonds voor 12 jaar en ouder.

- Twee Jeu de boules-banen waar de leden het grootste deel van het jaar 2 keer per week hun spel spelen, bij de winterdag 1 keer per week in het dorpshuis.

- Een speelveld met jeugdhonk waar vele balletjes getrapt worden.

- De speeltuin, een veilig plek midden in het dorp.

- Vereniging dorpsbelangen Lauwerzijl; een actieve vereniging die de belangen van haar leden, inwoners van het dorp, behartigd bij de diverse overheden en daarnaast activiteiten organiseert voor jong en oud en deze presenteert in een winterprogramma- en een zomerprogramma.

- Jeugdsoos; de leeftijdsgroep van 12 t/m 18 jaar komt bij elkaar op de laatste zaterdag van de maand.

- De toneelvereniging; vanaf 1 januari wordt er wekelijks gerepeteerd voor de uitvoering rond 27 april / 5 mei. 2 avonden een uitverkochte zaal.

- Chr. Vrouwenvereniging; een gevarieerd programma wordt maandelijks aangeboden aan ongeveer 25 dames en zij sluiten het seizoen af met een reisje.

- Schoolvervoer; het vervoersfonds organiseert het vervoer van de basisschoolleerlingen naar cbs ‘De Borgstee’ in Grijpskerk. Zowel ’s morgens als ’s middags wordt er heen en terug gereden zodat alle kinderen tussen de middag thuis kunnen eten.

- Allerlei kerkelijk gebonden clubs en activiteiten vanuit de PKN-gemeente Lauwerzijl/Munnekezijl.

- Camping ‘de Rousant’, camping/jachthaven ‘de Waterwolf’ en zwembad Electra, allen onder de vlag van Lauwerzijl.

- TidaKira, de christelijke muziekvereniging uit Lauwerzijl/Munnekezijl en verre omstreken die elke vrijdagavond repeteert in Munnekezijl. Bij speciale gelegenheden, o.a. de intocht van Sinterklaas, komt zij ter opluistering en speelt zij een vrolijke noot. 

 

Hoe werkt het?

Op www.hetleukstedorpvangroningen.nl heeft ons dorp een eigen dorpspagina. Hierop kan allerlei informatie over het dorp worden geplaatst.

Promoot je dorp!

Beste mensen; Laat iedereen weten dat ons dorp het leukste dorp is door middel van bijvoorbeeld ‘pep-talks’, mooie foto’s, een leuke wervende tekst of een YouTube-filmpje.

Dit kan via de website, maar ook via eigen ludieke acties en vraag hun stem op L’zijl.

Stemmen:

Bezoekers van www.hetleukstedorpvangroningen.nl kunnen stemmen op hun favoriete dorp. De dorpen die in de voorronde de meeste stemmen krijgen, gaan door naar de finaleronde van de verkiezing. Zorg dus dat je zoveel mogelijk stemmen verzamelt!
De finale:

Op 6 juli wordt bekendgemaakt welke 10 dorpen doorgaan naar de finale. De strijd om de stemmen begint dan weer opnieuw. Vanaf 29 juli tot en met 9 augustus staat iedere dag één van de finaledorpen centraal in Dagblad van het Noorden en op uitzendingen van RTV Noord op radio, tv en internet. Uiteindelijk wordt op vrijdag 16 augustus bekend gemaakt welk dorp de meeste stemmen heeft gekregen en zich Het Leukste Dorp Van Groningen van 2013 mag noemen!

Wat is er te winnen?

Allereerst is deze verkiezing voor alle deelnemende dorpen een unieke manier om zich te laten zien aan de rest van de provincie. Zowel tijdens de voorronde als in de finale zullen Dagblad van het Noorden en RTV Noord reportages maken over bijzondere inwoners, acties en gebeurtenissen in de deelnemende dorpen.

De mooiste prijs is natuurlijk voor de winnaar: eeuwige roem! Maar er zijn meer mooie prijzen voor het winnende dorp, waaronder Het Leukste Dorp Van Groningen 2013-borden die onder het plaatsnaambord van het dorp kunnen worden geplaatst.

                               

http://s3.soapbox.nl/img/groningen/logohldvg.jpgVrijdag 17 mei, ’s morgens om 10 uur komt Radio Noord in Lauwerzijl in Dorpshuis de vrijwilliger.

Om 9:45 staat de koffie klaar. Deze wordt aangeboden door de Stichting exploitatie dorpshuis ‘de Vrijwilliger’.Hier gaan we het luisterend publiek van Radio Noord laten weten/overtuigen waarom Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen is.Hier kunt u thuis misschien alvast even over nadenken.Hierna is het de bedoeling dat het team een wandeling door het dorp maakt en hier en daar aanbelt om te vragen waarom U vindt dat Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen is. (Schrik niet, deze inwoners zijn inmiddels- of worden nog even benaderd.)Waarom is Lauwerzijl het leukste dorp van Groningen?Lauwerzijl, een klein dorp met slechts 225 inwoners, dat   LEEFT   dankzij alle vrijwilligers en dat zijn er vele !!Ons kent ons, iedereen zit bij elkaar aan tafel; jong en oud, ‘ongeschoold’ en ‘ingenieur’ en alle gezindten.Vele talenten binnen de gemeenschap, die op allerlei momenten samengevoegd worden tot prachtige projecten.‘Het Fruitdorp’ met slechts één straatnaam, “de Stadsweg” met ongeveer 90 fruitbomen van allerlei soorten. Kersen, pruimen, appels, peren en noten.De Lauwers; het water waar tijdens de winterdag, bij voldoende ijs, geschaatst wordt en waar veel gebruik wordt gemaakt wordt van de koek-en-zopietent. Waar tijdens de zomerdag gezwommen en gespeeld wordt en waar de vele bootjesbezitters naar hartenlust kunnen varen.Dorpshuis ‘de Vrijwilliger’. Een gemeenschapsruimte met een kleine zaal [22 pers.] met bar, een grote zaal [65 pers.] met beweegbaar podium en een goed geoutilleerde keuken.Dé gelegenheid voor vergaderingen, allerlei activiteiten georganiseerd door o.a. de vereniging dorpsbelangen, bruiloften, partijen en condoleances, enz. [max. 100 pers.]Ieder zaterdagmiddag in het dorpshuis ‘afsluiting van de week’ met een drankje en een snack.’t Sieljerderkampke, een prachtige dierenweide. Naast de vele mooie- en goed verzorgde dieren, een paardenbak waar met de ‘dorps-pony’s’ in gereden mag worden en een ponywagen voor rondritten.Feestweek, ieder jaar van dinsdag t/m zondag in de laatste week van de ‘bouwvak’ met een zeer gevarieerd programma. Overdag voor de jongeren en ’s avonds voor 12 jaar en ouder.Twee Jeu de boules-banen waar de leden het grootste deel van het jaar 2 keer per week hun spel spelen, bij de winterdag 1 keer per week in het dorpshuis.Een speelveld met jeugdhonk waar vele balletjes getrapt worden.De speeltuin, een veilig plek midden in het dorp.Vereniging dorpsbelangen Lauwerzijl; een actieve vereniging die de belangen van haar leden, inwoners van het dorp, behartigd bij de diverse overheden en daarnaast activiteiten organiseert voor jong en oud en deze presenteert in een winterprogramma- en een zomerprogramma.Jeugdsoos; de leeftijdsgroep van 12 t/m 18 jaar komt bij elkaar op de laatste zaterdag van de maand.De toneelvereniging; vanaf 1 januari wordt er wekelijks gerepeteerd voor de uitvoering rond 27 april / 5 mei. 2 avonden een uitverkochte zaal.Chr. Vrouwenvereniging; een gevarieerd programma wordt maandelijks aangeboden aan ongeveer 25 dames en zij sluiten het seizoen af met een reisje.Schoolvervoer; het vervoersfonds organiseert het vervoer van de basisschoolleerlingen naar cbs ‘De Borgstee’ in Grijpskerk. Zowel ’s morgens als ’s middags wordt er heen en terug gereden zodat alle kinderen tussen de middag thuis kunnen eten.Allerlei kerkelijk gebonden clubs en activiteiten vanuit de PKN-gemeente Lauwerzijl/Munnekezijl.Camping ‘de Rousant’, camping/jachthaven ‘de Waterwolf’ en zwembad Electra, allen onder de vlag van Lauwerzijl.TidaKira, de christelijke muziekvereniging uit Lauwerzijl/Munnekezijl en verre omstreken die elke vrijdagavond repeteert in Munnekezijl. Bij speciale gelegenheden, o.a. de intocht van Sinterklaas, komt zij ter opluistering en speelt zij een vrolijke noot. 

Hoe werkt het?

Op www.hetleukstedorpvangroningen.nl heeft ons dorp een eigen dorpspagina. Hierop kan allerlei informatie over het dorp worden geplaatst.

Promoot je dorp!

Beste mensen; Laat iedereen weten dat ons dorp het leukste dorp is door middel van bijvoorbeeld ‘pep-talks’, mooie foto’s, een leuke wervende tekst of een YouTube-filmpje.

Dit kan via de website, maar ook via eigen ludieke acties en vraag hun stem op L’zijl.

Stemmen:

Bezoekers van www.hetleukstedorpvangroningen.nl kunnen stemmen op hun favoriete dorp. De dorpen die in de voorronde de meeste stemmen krijgen, gaan door naar de finaleronde van de verkiezing. Zorg dus dat je zoveel mogelijk stemmen verzamelt!
De finale:

Op 6 juli wordt bekendgemaakt welke 10 dorpen doorgaan naar de finale. De strijd om de stemmen begint dan weer opnieuw. Vanaf 29 juli tot en met 9 augustus staat iedere dag één van de finaledorpen centraal in Dagblad van het Noorden en op uitzendingen van RTV Noord op radio, tv en internet. Uiteindelijk wordt op vrijdag 16 augustus bekend gemaakt welk dorp de meeste stemmen heeft gekregen en zich Het Leukste Dorp Van Groningen van 2013 mag noemen!

Wat is er te winnen?

Allereerst is deze verkiezing voor alle deelnemende dorpen een unieke manier om zich te laten zien aan de rest van de provincie. Zowel tijdens de voorronde als in de finale zullen Dagblad van het Noorden en RTV Noord reportages maken over bijzondere inwoners, acties en gebeurtenissen in de deelnemende dorpen.

De mooiste prijs is natuurlijk voor de winnaar: eeuwige roem! Maar er zijn meer mooie prijzen voor het winnende dorp, waaronder Het Leukste Dorp Van Groningen 2013-borden die onder het plaatsnaambord van het dorp kunnen worden geplaatst.

 

Fruitdorp Lauwerzijl